kalkulatory podatkowe pit

Kalkulatory podatkowe ułatwiające rozliczenie

Czy kiedykolwiek miałeś problemy z samodzielnym rozliczeniem PIT? Nie wiedziałeś, jak obliczyć wysokość podatku czy składki? Zainteresuj się kalkulatorami podatkowymi, z których pomocą będziesz w stanie wypełnić zeznanie podatkowe bez popełniania błędów. Zobacz, w jakich obliczeniach może Ci pomóc kalkulator podatkowy.

Jak obliczyć VAT? Skorzystaj z kalkulatora podatkowego

Kalkulator podatkowy dotyczący VAT umożliwia obliczenie wartości netto, brutto lub wysokości podatku VAT poprzez podanie jednego z kryteriów (kwoty netto, brutto, podatku). Dane, które zostaną wprowadzone do narzędzia, można zachować w czytelnej formie poprzez wydruk lub wysyłkę na dowolny adres mailowy. Jest to rozwiązanie, które pozwoli na uniknięcie błędów osobom dokonującym rozliczeń VAT.

Poprawne obliczenie wynagrodzenia i płac

Jest to narzędzie przydatne zarówno dla osób potrzebujących obliczyć swoje wynagrodzenie, jak i dla firm, które mogą się upewnić co do poprawności swoich rachunków. Ten kalkulator podatkowy może być użyty przy umowach o pracę, zlecenie czy o dzieło. Możliwość wyliczenia miesięcznego wynagrodzenia netto po podaniu kwoty brutto to spora oszczędność czasu.

Narzędzie uwzględnia rodzaj umowy i odprowadzane składki. Co za tym idzie, wpisując kwotę wynagrodzenia osoba zainteresowana, może otrzymać informacje na temat przychodu netto, całkowitych kosztów płacy czy wysokości składek ZUS.

Oblicz składki ZUS – kalkulator podatkowy

Kolejny rodzaj narzędzia może ułatwić życie wielu przedsiębiorcom. Kalkulator podatkowy obliczający wysokość składki ZUS, która powinna zostać odprowadzona do urzędu skarbowego to duże ułatwienie. W celu otrzymania kwoty wystarczy znać swój roczny przychód z ubiegłego roku podatkowego i liczbę przepracowanych dni w trakcie roku. Kalkulator na podstawie tych danych poda niezbędną kwotę.

Warto dodać, że kalkulator podatkowy rozpozna też ulgę ZUS dla przedsiębiorców prowadzących działalność poniżej 24 miesięcy. Obliczy też składki dla osób korzystających z małego ZUS-u.

W jaki sposób rozliczyć PIT bez kalkulatora podatkowego?

Podatnicy mogą skorzystać z różnych sposobów na obliczenie i złożenie PIT. Kalkulator podatkowy nie jest jedyną opcją na wypełnienie deklaracji podatkowej. Najprostszym i wygodnym sposobem na to jest skorzystanie z e-deklaracji. Jest to metoda wypełnienia PIT przez internet. Dzięki temu podatnik nie musi wykonywać żadnych obliczeń. Wystarczy wprowadzić niezbędne dane do systemu, np. w oparciu o PIT-11 otrzymany od pracodawcy. Program uzupełni niezbędne pola i wyśle PIT do wskazanego urzędu skarbowego.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *